Facebook

Běh do Zámeckého vrchu 2013

25.05.2013 | Jan Rybařík | Profil na Google+

Sdružení Activity Lanškroun pořádá každý rok tradiční běh do Zámeckého vrchu u Lanškrouna.  Vzhledem k velkému počtu účastníků jsme byli požádáni o vytvoření softwaru, který měří časy závodníků a dokáže přehledně zpracovat výsledky. Letošní ročník se konal 18.5..
 

Přípravy na závod

Do stanoviště časoměřičů (stan postavený u startu/cíle) přicházíme kolem půl osmé ráno. Je nutné vše připravit. Zapojit veškeré hardwarové vybavení – wifi router, notebooky a tiskárny. Jeden notebook je server (místo pro ukládání dat) a další se k němu připojují. Na stanovišti jsme celkem čtyři.
 

Registrace závodníků

Po osmé hodině začínají přicházet první účastníci běhu. Jsou to především malé děti v doprovodu rodičů. Postupně začínáme registrovat závodníky do naší aplikace na měření času. Nejdříve všechny závodníky zapisujeme na startovací listiny a poté je přepisujeme do aplikace. Každý závodník má přiděleno startovní číslo, díky němuž systém posléze roztřídí výsledky.
 

Běh pro nejmenší

Zatímco odstartovali předškoláci na trati 90 m, náš tým přepisuje zapsané účastníky do systému. Letošní ročník vše probíhá velmi hladce a i přes velký počet malých běžců, kteří přišli na poslední chvíli, vše zvládáme bez zpoždění.

Kategorie předškoláků se neměří, jen se zapisuje pořadí. Po zapsání všech běžců do systému a ukončení běhu předškoláků, vkládáme do systému pořadí předškoláků a tiskneme jejich výsledky a diplomy.
 

Běh dětských kategorií

Jakmile doběhnou předškoláci, začne se hlavní dění přesouvat dolů pod kopec, kde jsou starty dalších kategorií (nejmladší žactvo, mladší žactvo). Nyní nastává chvíle pro náš systém. Od teď měříme čas všem kategoriím. Startér odstartuje závod a my ve vysílačce slyšíme výstřel startovací pistole. Spouštíme systémové stopky. Při doběhu jednotlivých závodníků zachytáváme časy do systému (stopky běží na našem notebooku). Jakmile proběhne poslední závodník, vypneme stopky a doplníme čísla do systému. Tento postup opakujeme pro všechny dětské kategorie. Mezitím paralelně probíhá registrace dospělých do hlavního závodu.

Po doběhu všech dětských kategorií vytiskneme všechny výsledky, jež se automaticky spárovaly a vyhodnotily podle přidělených startovních čísel. Společně s výsledky tiskneme i diplomy pro prvních 5 běžců v každé kategorii.

Hlavní závod

Princip registrace závodníků, měření času i zpracování výsledků popsaný výše, je stejný i pro dospělé závodníky a závodnice. S tím rozdílem, že hlavní závod běží všichni dohromady a start je ve stejném místě jako cíl. Po doběhu všech závodníků systém opět vyhodnotí pořadí pro jednotlivé kategorie. Na nás je tisk výsledkových listin a diplomů, které předáváme na pódium, kde je moderátor použije k slavnostnímu vyhlášení závodu a předání cen vítězům.
 

Výsledky

Nejrychlejší čas letos zaběhl Filip Záveský z týmu Iscarex Česká Třebová – 23 minut a 7 sekund. Na trati byli závodníci všech věkových kategorií. Nejstaršímu účastníkovi bylo 79 let.

I přes nepřízeň počasí, která panovala ráno, se závod velmi vydařil a na Zámeckém vrchu se nakonec sešlo přibližně 450 běžců.

Fotogalerie ze závodu na stránkách activityla.cz 
 

« Všechny články

Komenáře

Vložit komentář