Facebook

Co všechno onemark.cz naprogramoval v roce 2016

17.01.2017 | Jan Rybařík | Profil na Google+

Většinu roku 2016 jsme se věnovali zakázkovému vývoji portálů a aplikací. Tvorba webových stránek nad naším redakčním byla mírně potlačena (opět ji ale rozjedeme:)). Jsme tým o dvou lidech, občasnou výpomoc outsourcujeme, proto jsme začátkem uplynulého roku museli opustit vývoj ambiciózních projektů Vyber-CRM a Vyber-ERP. Zahltil nás totiž Easytask a hlavně nová aplikace na sdílení firemních inovaci Ideahub.

Easytask

V Easytasku se kompletně změnil byznys model. Zmizely mikroslužby a Easytask začal získávat finance díky provizím z jednotlivých vložených projektů. Nově jsme do Easytasku naprogramovali firemní účty, které usnadňují firmám fakturaci. K firemním účtům patří i další nová funkce - týmy uživatelů, které si jako firma můžete vytvořit.

V roce 2016 rovněž došlo k přesunu z http na https. Veškeré komunikace prohlížeče s Easytaskem je tedy šifrovaná.

Ideahub

Společně s brněnskou společností EF1 marketing & management s.r.o. jsme vyvinuli platformu pro sdílení firemních inovací – Ideahub. Celá platforma je založena na našem redakčním systému Dragon. Ideahub umožňuje vkládání inovací, výzev a inspirací. Veškerý obsah se zobrazuje na streamu podobně jako např. na Facebooku. Uživatelé mohou obsah lajkovat a komentovat. Za každý vložený příspěvek nebo komentář se získávají body (gamifikace). Ideahub v současné době využívají společnosti AXA, EON nebo O2.

Některé další funkce, které jsme do Ideahubu zakomponovali:

  • - Automatické stahování náhledových obrázků z OG image externího webu
  • - Nahrávání na Youtube přímo z aplikace
  • - API pro mobilní aplikace
  • - Automatické převádění animovaných GIFů na MP4

Platforma Dragon CMS

Náš redakční systém jsme v minulém roce obohatili o napojení na systém Mailgun pro hromadnou rozesílku e-mailů (dosud jsme napojovali jen na Mandrill, který je placený). Můžeme pro Vás nyní zařídit rozesílku až 10 000 mailů měsíčně zcela zdarma.

Know How Klub

Portál s online kurzy dostal vylepšení pro firemní zákazníky v podobě testů z jednotlivých kurzů. V administraci Know How Klubu lze k jednotlivým kurzům přidávat testy, které se po vyplnění v uživatelské části, automaticky vyhodnocují.

Souhrn

Za rok 2016 jsme vytvořili spoustu nových zajímavých funkcí, díky kterým jsme získali spoustu nových poznatků a nápadů pro vylepšení našeho redakčního systému. V březnu, téměř po 4 letech,  předáváme Easytask do rukou LMC, budeme mít volnou ruku na nové projekty.

Máte nápad na zajímavý projekt? Pojďme se sejít a pobavit se o něm:)

Ať se daří v roce 2017

Tým onemark.cz

« Všechny články

Komenáře

Vložit komentář