Facebook

Přejděte na HTTPs co nejdříve

19.04.2018 | Jan Rybařík | Profil na Google+

Provozujete webové stránky a dosud nepoužíváte protokol HTTPS? Jde sice o docela vážný nedostatek, je ale pravda, že zdaleka ne každý přesně ví, v čem přínos HTTPS vlastně spočívá a tak si o tom raději něco důležitého povíme.

Význam protokolu

HTTP neboli Hyper Text Transfer Protokol je způsob, kterým webový prohlížeč komunikuje se serverem. Tato komunikace je však otevřená a k přenášeným informacím se tedy bohužel může dostat kdokoliv. V ohrožení mohou být nejrůznější citlivé informace a to včetně vašich hesel.  Ve snaze tomuto riziku předejít byl vyvinut protokol s označením HTTPS, kdy písmeno S na konci neznamená nic menšího než Secured, tedy ZABEZPEČENÝ. Protokol HTTPS zkrátka všechny informace mezi webovým prohlížečem a serverem přenáší pouze v zašifrované podobě a to je také zásadní rozdíl oproti protokolu původnímu.

Do letoška bylo používání HTTPS povinné pouze pro takové weby, které po svých uživatelích vyžadovaly nějaké citlivé osobní údaje. Nyní se však pravidla mění a tato povinnost se bude týkat téměř všech provozovatelů webových stránek.

Jednoznačné výhody

Přejděte i vy na HTTPS a přinese vám to hned celou řadu výhod. Nevěříte? Následující řádky vás možná přesvědčí:

A) Pokud jde o Google, jistě oceníte, že vám zabezpečení vašeho webu pomocí HTTPS vynese kladné body při stanovování vaší pozice ve vyhledávačích. Je navíc faktem, že na bezpečnost jsou obecně kladeny čím dál větší nároky a buďte ujištěni, že zde význam HTTPS do budoucna ještě poroste.

B) V případě, že začnete používat HTTPS, bude se při zobrazení vašeho webu uživatelům objevovat oznámení o tom, že je ZABEZPEČENÝ. V opačném případě pak uvidí varování, že zabezpečen není a je tudíž NEDŮVĚRYHODNÝ.

C) Jestliže provozujete například e-shop, potom jsou pro vás výhody použití HTTPS zcela klíčové. Bude vám umožněno třeba využití reklamního kanálu Heuréka košík nebo také tzv. Google nákupy. Věděli jste, že podle nejnovějších průzkumů si více než 80% potenciálních zákazníků svůj nákup rozmyslí ve chvíli, kdy se na monitoru objeví varování, že váš e-shop nedisponuje zabezpečeným připojením?

D) Další komplikací, kterou vašemu e-shopu přinese absence HTTPS, je již v současnosti praktikovaný zákaz použití platební brány GoPay. K tomuto kroku navíc v budoucnu jistě přikročí i další platební brány. 

Zaujaly vás výše uvedené informace? Týká se přechod na HTTPS i vašeho webu?

 

Neváhejte nás co nejdříve kontaktovat. Telefon: 739 636 061 E-mail: web@onemark.cz

 

« Všechny články

Komenáře

Vložit komentář